Robot WeDraw – interaktywna i edukacyjna zabawka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit

Robot WeDraw to zabawka edukacyjna, która jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które interesują się smartfonami i tabletami rodziców, ponieważ zwykle dla każdego dziecka ciekawe są nowinki technologiczne. Dla rodziców robot jest doskonałą pomocą, kiedy nie lada wyzwaniem jest przekonanie dziecka do zabawy bez ekranu. WeDraw jest połączeniem czegoś ciekawego dla dziecka z nauką pisania, literowania, rysowania i przede wszystkim rozwijania kreatywności. Dzięki temu, że mówi do dziecka powoli i bardzo zrozumiale, dziecko jest w stanie zrozumieć każde jego słowo. Dodatkowo, to ono samo decyduje o kolejnym kroku zabawy poprzez naciśnięcie guzika znajdującego się na górze robota.

Jakie umiejętności rozwija?

Robot przede wszystkim rozwija manualne umiejętności dziecka. Pokazuje, jak krok po kroku wykonać linię, koło, figury geometryczne oraz inne kształty. Dzięki temu dziecko może naśladować jego ruchy i próbować samemu rysować to, co WeDraw. Zdecydowanie można nazwać go zabawką edukacyjną, ponieważ oferuje wiele ciekawych zadań, podczas których dziecko musi zastanowić się nad rozwiązaniem i przemyśleć, jak pokonać kolejny etap ćwiczenia. Karty z zadaniami matematycznymi pomagają dzieciom w nauce liczenia w zakresie do dwudziestu. Świetną funkcją WeDraw jest również nauka rozpoznawania godzin zegara, co często jest dla dzieci problematyczne. Tego typu zadania i ćwiczenia uczą dziecka cierpliwości i logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i kreatywność, a także uspokajają i wyciszają, ponieważ zmuszają dziecko do skupienia się na danej czynności przez dłuższy czas. Poza liczeniem i rysowaniem, WeDraw uczy także literowania angielskich nazw zwierząt, co nie tylko rozwija znajomość polskich liter, ale zaznajamia również z angielskimi nazwami zwierząt.

Wiele możliwości

Każdy obrazek, który narysuje WeDraw, dziecko może pokolorować lub stworzyć z niego bardziej złożoną kompozycję. Przede wszystkim należy pamiętać, że robot WeDraw nie ma za zadanie zastępować rodzica. On jest doskonałym sposobem na to, by ciekawie i kreatywnie spędzić czas razem, ale świetnie nadaje się również do samodzielnej nauki i zabawy dziecka, której także potrzebuje. Jest doskonałym sposobem na to, by spędzić kreatywnie czas z dzieckiem lub pozwolić mu pobawić się samemu.